Google+

 

Muzeum w sieci         Wirtualne zwiedzanie


 


 

ORGANIZATOR MUZEUM

Wszystkie odwiedziny: 5170261
Unikalne odwiedziny: 4990069

„Sportowa Kozłówka” – relacja

19 sierpnia 2017 r. odbyła się pierwsza w ponad 70-letniej historii muzeum impreza o nazwie „Sportowa Kozłówka”. Był to rodzinny piknik, który miał na celu przypomnieć opinii publicznej o sportowej tradycji Kozłówki. Przybyli goście mogli spotkać przedstawicieli różnych dyscyplin i wraz z nimi pograć m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, bule, futbol amerykański, baseball, lacrosse. Nie zabrakło także pokazów tanecznych, zmagań drużynowych, gier i zabaw dla najmłodszych, konkursów i wielu niespodzianek. Dzięki naszym partnerom, żaden z uczestników nie wyszedł z pikniku z pustymi rękami.

Celem imprezy było: rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci, kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz pozytywnych cech charakteru, wdrażanie do czynnego wypoczynku oraz do współdziałania i współpracy w grupie, integracja dzieci z różnych środowisk, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku oraz zasad fair play, szacunku i tolerancji.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu licznych firm i instytucji: Zarządu Województwa Lubelskiego, Ministerstwa Sportu, Stowarzyszenia Sąsiedzi, OSM Krasnystaw, Hurtowni Wodzianka, Szkoły Podstawowej z Samoklęsk, Kliniki Ortomix.

W 1924 roku z inicjatywy Adama Zamoyskiego, II ordynata kozłowieckiego a jednocześnie wieloletniego prezesa (1924–1936) Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół”, zostało założone kozłowieckie gniazdo „Sokoła”. Jego powstanie poprzedzone było wcześniejszą kilkuletnią działalnością Klubu Sportowego „Kozłówka”, w którą mocno zaangażowani zostali dwaj synowie Adama: Leszek (Aleksander) oraz Michał. Za sprawą prezesa Adama Zamoyskiego, jego osobistych ambicji i podejmowanych działań, Kozłówka stała się ogólnopolską areną dla rozwoju powszechnej kultury fizycznej i miejscem kształtowania ludzkich charakterów i postaw społecznych, zgodnie z dewizą „w zdrowym ciele zdrowy duch”.