Autor: Sławomir Grzechnik

Katalog zbiorów sztuki współczesnej Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Okładka książki. Kolaż dzieł ze zbiorów Galerii Sztuki Socrealizmu przedstawiający malarstwo, rysunek i grafikę. Na środku napis: katalog Zbiorów Sztuki Współczesnej Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. T.1 malarstwo, rysunek, grafika.

katalog_soc.jpg

T. 1: Malarstwo, rysunek, grafika

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 2016, ISBN 978-83-64867-08-8, format A4, 424 s., nakład 800 egz.

Publikacja zawiera 1390 not katalogowych, opatrzonych kolorowymi fotografiami, informacjami o udziałach w wystawach oraz bibliografią. W katalogu znajdują się przede wszystkim prace wykonane przez kilkuset polskich artystów plastyków, ilustrujące bogaty dorobek powojennej plastyki polskiej, w której dominuje realizm socjalistyczny. Wydawnictwo uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani pozyskaniem tej publikacji, prosimy o złożenie zamówienia i kontakt z p. Elżbietą Dybałą, tel. 818528315, e-mail: biblioteka@muzeumzamoyskich.pl