W ramie zamknięte

12 kwietnia 2022
Plakat wystawy

Plakat wystawy

Plakat wystawy

W ramie zamknięte

kwiecień – listopad 2022
miejsce: Galeria Sztuki
kuratorzy: Katarzyna Kot, Sławomir Grzechnik
aranżacja: Anna Fic-Lazor

Jak to jest stanąć twarzą w twarz ze sztuką? Sztuką, która czasem nuży, innym razem zaskakuje, może bulwersuje albo też rozczula…

W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce próbujemy za pomocą jednego obrazu zaprezentować to, czemu czasem poświęca się całe wystawy. Od kwietnia do listopada 2022 roku, co miesiąc, w Galerii Sztuki prezentujemy jedno płótno, starannie wybrane z naszej bogatej kolekcji. Są to kompozycje o bardzo różnej tematyce tak, aby przedstawić różne aspekty twórczości artystów lat 50. i 60. XX wieku. Pokazowi towarzyszy prezentacja na ekranie multimedialnym, gdzie opowiadamy o tym obrazie nieco więcej – przybliżamy wybrane fragmenty w powiększeniu i przypomnimy, zapomniane już nieco, sylwetki malarzy. Zapraszamy do samodzielnego odkrywania historii zamkniętych w jednej ramie.

Pokaz ma miejsce w Galerii Sztuki. Ta szczególna ekspozycja od wielu lat prezentuje największe w Polsce zbiory sztuki socrealistycznej. Pełni rolę edukacyjną, ostrzegając przed zagrożeniem, jakim jest każdy system totalitarny.


Alert Systemowy