Plener rysunkowo-malarski w Kozłówce

21 lipca 2019
Plener rysunkowo-malarski w Kozłówce

W ramach kontynuacji wieloletniej współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej a Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, w dniach 21−28 lipca br. odbył się plener rysunkowo-malarski. W czasie pobytu studenci, absolwenci i pracownicy mieli możliwość dokumentowania w zróżnicowanych formach zapisu graficznego, poczynając od swobodnego szkicu poprzez notatki poświęcone detalom do kontekstualnych studiów, założenia pałacowego rezydencji kozłowieckiej. Istotną częścią prowadzonych studiów było odnajdywanie „ducha miejsca”.

Związki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z Kozłówką sięgają czasów odległych, kiedy to w latach 1910–1914 gościem hrabiego Konstantego Zamoyskiego był Zygmunt Kamiński, późniejszy założyciel Wydziału i jego wieloletni profesor. Dodatkowo studenci mają możliwość udziału w kwerendach archiwalnych, prowadzonych przy współpracy i pomocy pracowników Muzeum, mających na celu rozpoznanie najstarszej historii zespołu pałacowo-parkowego.

Uczestnicy pleneru:

dr inż. arch. Monika Neff