„Panienka i panicz – nastolatki z pałacu” – Domowe Teatry Zamoyskich

25 czerwca 2021
plakat

plakat

plakat

„Panienka i panicz – nastolatki z pałacu” – DOMOWE TEATRY ZAMOYSKICH

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralne „Panienka i panicz – nastolatki z pałacu?”. Warsztaty odbędą się w terminie: 5-9.07.2021 r. i są dedykowane młodzieży w wieku 14 – 16 lat.
 

Podczas warsztatów teatralnych „Panienka i panicz – nastolatki z pałacu” spróbujemy cofnąć się w czasie za sprawą zachowanych listów i pamiętników, aby poznać życie dawnych mieszkańców Kozłówki, zwłaszcza, gdy byli młodzi. Czym żyli, jakie mieli pasje, co robili na co dzień nastolatkowie sprzed ponad 100 lat? Tego spróbujemy się dowiedzieć z pomocą muzealnych zbiorów i pracowników pałacu. A czego nie zdołamy się dowiedzieć – wyobrazimy sobie i dopowiemy, być może stworzymy alternatywne historie. Z tej bazy wiedzy i wyobraźni zbudujemy scenariusz pokazu finałowego warsztatów. Jednocześnie, podczas warsztatów teatralnych, młodzież będzie miała okazję popracować nad dykcją i emisją głosu, a także interpretacją tekstów, kreowaniem postaci oraz kolektywnym tworzeniem przedstawienia. Główną metodą działań na scenie będzie improwizacja, będziemy również korzystać z ćwiczeń dramowych. Ćwiczenia improwizacyjne staną się narzędziem do twórczej, spontanicznej zabawy oraz wyrażenia swojego zdania. Wspólnie, m. in. metodą „burzy mózgów”, zbadamy temat warsztatów. Ważnym elementem pracy będzie stworzenie przestrzeni do przedstawienia różnych punktów widzenia, otwarcia na innych uczestników. Podczas zajęć będziemy pracować nad świadomością własnego ciała i głosu, rozgrzewać aparat mowy, poprawiać dykcję i wymowę. Uczestnicy w lekkiej i zabawnej formie będą wykonywać ćwiczenia, które pozytywnie wpłyną na ich koncentrację i pewność siebie oraz pozwolą zapanować nad tremą. Z pomocą elementarnych zadań aktorskich będziemy również pracować nad świadomością przeżywanych emocji i umiejętnością kontrolowania ich, a wcielanie się w rolę, postaciowanie, pomoże uczestnikom stworzyć bohaterów, których zobaczymy na scenie.
 

Program ogólny:

1 dzień: powitanie uczestników, wprowadzenie w temat warsztatów oraz zwiedzanie pałacu

2 dzień: intensywne warsztaty teatralne

3 dzień: intensywne warsztaty teatralne

4 dzień: intensywne warsztaty teatralne

5 dzień: pokaz finałowy, ognisko.

Uczestnicy warsztatów mają zapewnione posiłki.

Zapisy pod adresem domowe.teatry@gmail.com. W mailu należy podać podstawowe dane, miejsce zamieszkania oraz telefon. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Partnerami projektu są Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Centrum Kultury w Kamionce oraz Lubartowski Ośrodek Kultury.

Projekt: „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”  
 

 

Alert Systemowy