Kozłówka zwycięzcą Turnieju Drużyn Muzealnych!

13 września 2019
Kozłówka zwycięzcą Turnieju Drużyn Muzealnych!

13 września w Kozłówce odbył się IV Ogólnopolski Turniej Drużyn Muzealnych Wewnętrznych Służb Ochrony o puchar Dyrektora Muzeum Zamoyskich. Uczestnicy Turnieju mieli za zadanie wykazać się wiedzą teoretyczną oraz sprawnością praktyczną w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnościami strzeleckimi.

W tym roku w Turnieju wzięło udział 9 ekip z różnych regionów Polski, w tym z Warszawy, Krakowa, Kielc, Łańcuta, Malborka i Oświęcimia. Zwycięzcami została ekipa z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, drugie miejsce przypadło strażnikom z Zamku Królewskiego w Warszawie, a trzecie drużynie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Organizatorem zawodów było Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, a patronem imprezy – Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Wszyscy startujący uczestnicy otrzymali upominki od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Urzędu Miasta Lubartów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i celności!