Edukacja wczesnoszkolna

www_wizyta_edukacja_wczesnoszkolna.jpg

www_wizyta_edukacja_wczesnoszkolna.jpg

www_wizyta_edukacja_wczesnoszkolna.jpg
 1.  „Sto lat temu, w pałacu Konstantego Zamoyskiego”

  Podczas wędrówki przez pałacowe wnętrza, prywatne i reprezentacyjne, dzieci oglądają interesujące, nieużywane dziś sprzęty, poznają funkcje przedmiotów i pomieszczeń, a także różne aspekty życia dziewiętnasto-wiecznej Polski. Zajęcia stawiają na interakcję z grupą i są połączone ze zwiedzaniem wnętrz pałacowych z przełomu XIX i XX wieku. Na koniec wędrówki uczestnicy otrzymują karty edukacyjne, które mogą wykorzystać w szkole i/lub w domu.

  Czas trwania około 60 min.
  Miejsce: Pałac
  Koszt – bilety wstępu do Pałacu (14 zł/os.) + 150 zł od grupy
   
 2. „Zabawki – historia prawdziwa”

  Zabawki zawsze odzwierciedlały epokę, w której powstawały: modę, obyczaje, technikę, wydarzenie historyczne. Sprawiały radość, rozbudzały wyobraźnię i uczyły. W trakcie zajęć, odbywających się w sali edukacyjnej, uczestnicy dowiedzą się, czemu służą zabawki i jak zmieniały się na przestrzeni wieków. Dzięki zajęciom warsztatowym, przeprowadzanym w sali edukacyjnej, każdy uczestnik będzie mógł wykonać własną, niepowtarzalną zabawkę.

  Czas trwania około 90 min.
  Miejsce: Sala edukacyjna
  Koszt – 150 zł od grupy
   
 3. „Barokowo – ogrodowo”

  Na przykładzie założenia ogrodowo – parkowego w Kozłówce uczestnicy odnajdą podobieństwa i różnice między ogrodem francuskim i angielskim, zapoznają się z terminami stosowanymi w opisie ogrodu zabytkowego i wzbogacą swoją wiedzę na temat roślin ogrodowych. Pogadanka połączona jest ze spacerem (uzależnionym od warunków pogodowych), a na towarzyszących warsztatach uczestnicy będą mogli stworzyć własny projekt ogrodu

  Czas trwania około 90 min.
  Miejsc: Park i sala edukacyjna
  Koszt – 150 zł od grupy
   
 4. „Moda na czystość”

  Podczas zajęć, prowadzonych w sali edukacyjnej, uczestnicy dowiedzą się jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do higieny, poznają historię środków czystości, naczyń i innych przyborów toaletowych. Będą mogli też samodzielnie wykonać dla siebie kolorowe i pachnące mydełko.

  Czas trwania około 90 min.
  Miejsce: Sala edukacyjna
  Koszt  – 150 zł od grupy
   
 5. „Sztuka podróżowania”

  W kozłowieckiej Powozowni dowiemy się jakie środki lokomocji mogli mieć do dyspozycji mieszkańcy pałacu. Poznamy fakty i ciekawostki dotyczące wypraw i nowinek technicznych wprowadzanych w celu poprawienia komfortu podróży. W trakcie towarzyszących warsztatów, uczestnicy zamienią się w pracowników fabryki powozów i przy pomocy papierowego szablonu zaprojektują model, który poleciliby modnemu arystokracie.

  Czas trwania około 90 min.
  Miejsce: Powozowniai sala edukacyjna
  Koszt – bilety wstępu do Powozowni (4 zł/os.) + 150 zł od grupy
   
 6. Krynoliny, turniury, gorsety, pantalony, jaskółki, cylindry..., czyli o modzie XIX wieku

  Zajęcia połączone są ze zwiedzaniem pałacowej ekspozycji. Na podstawie wybranych obrazów i dodatkowych plansz z rycinami uczestnicy dowiedzą się, jak zmieniały się trendy w XIX-wiecznej modzie, co wypadało nosić i jakie dominowały materiały oraz kolory strojów. Druga część zajęć, odbywająca się w sali edukacyjnej, to warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy będą mogli wykorzystać pozyskaną wiedzę i zaprojektować strój dziewiętnastowiecznej damy lub kawalera.

  Czas trwania: ok. 100 min.
  Miejsce: Pałac i sala edukacyjna
  Koszt – bilety wstępu do Pałacu (14 zł/os) + 150 zł od grupy

Alert Systemowy