Spektakl plenerowy „Willa Rózin”

15 lipca 2020
Plakat. Na neonowym zielonkawym tle czarnobiały wycinek fotografii przedstawiający ustawiony po skosie parterowy budynek w kształcie prostokąta pokryty mansardowym dachem z użytkowym poddaszem. Przy lekko wysuniętej środkowej fasadzie budynku znajduje się taras z kamienną balustradą i schodami do ogrodu. W połać dachową wbudowane lukarny - trzy w dłuższej krawędzi dachu i jedna w krótszej. Krótsza część domu jest porośnięta bluszczem aż po dach.  Powyżej na zielonkawym tle powtarzający się biały napis WILLA RÓZIN oraz wyróżniony na różowo napis: Spektakl Willa Rózin, 20:30, 25 lipca 2020, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Plakat spektakl „Willa Rózin”

Plakat. Na neonowym zielonkawym tle czarnobiały wycinek fotografii przedstawiający ustawiony po skosie parterowy budynek w kształcie prostokąta pokryty mansardowym dachem z użytkowym poddaszem. Przy lekko wysuniętej środkowej fasadzie budynku znajduje się taras z kamienną balustradą i schodami do ogrodu. W połać dachową wbudowane lukarny - trzy w dłuższej krawędzi dachu i jedna w krótszej. Krótsza część domu jest porośnięta bluszczem aż po dach. Powyżej na zielonkawym tle powtarzający się biały napis WILLA RÓZIN oraz wyróżniony na różowo napis: Spektakl Willa Rózin, 20:30, 25 lipca 2020, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

W lipcowy sobotni wieczór przed pałacem w Kozłówce zobaczymy spektakl poświęcony Róży Zamoyskiej, przygotowany przez Fundację Banina.

Widowisko plenerowe, zatytułowane „Willa Rózin”, wystawione zostanie w sobotę, 25 lipca, o godzinie 20.30, na dziedzińcu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

„Willa Rózin” to opowieść o Róży Zamoyskiej, żonie XVI, ostatniego ordynata na Zamościu, Jana Zamoyskiego, kobiecie niezwykłej i niezmiernie ważnej dla historii regionu. Główną osią scenariusza jest pomoc niesiona przez nią dzieciom z obozu przejściowego w Zwierzyńcu w czasie II wojny światowej. Przedstawienie przypomina o wydarzeniach tamtego okresu, ale także przybliża losy uratowanych osób. Pokazuje historię Polski poprzez historię małych ojczyzn.

W spektaklu, poza aktorami, bierze udział młodzież, w tym z Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu, co przyczynia się także do kształtowania ważnych społecznie postaw młodych ludzi.

Przedstawienie organizowane jest w ramach muzealnego wydarzenia „Imieniny Hrabiny”, przywołującego lipcowe solenizantki o imionach Róża, Aniela i Anna, odgrywające znaczącą rolę w dziejach rodu Zamoyskich.

Bilety – 8 zł

Rezerwacja miejsc:  wydarzenia@muzeumzamoyskich.pl   (ilość miejsc ograniczona).

Udział w wydarzeniu wymaga wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia (POBIERZ OŚWIADCZENIE).

–––––

Fundacja Banina została założona w 2017 roku w Lublinie, a od 2020 roku jej siedziba znajduje się w Warszawie. Zajmuje się nowoczesną edukacją, a skupieni w niej pedagodzy teatru pracują głównie z młodzieżą w szkołach, zapraszając do rozmów na tematy trudne, istotne, rezonujące społecznie. Na swoim koncie Fundacja ma już spektakle, takie jak „Obca”, „Kolorowa, czyli biało-czerwona”, „Marzenie Nataszy” czy „Klimat”. Część z nich dopełniają warsztaty i rozmowy z widzami. Fundacja swoje spektakle prezentuje między innymi na festiwalach teatralnych.

Alert Systemowy