Autor: Beata Filipowicz

„Fascynujące współbrzmienia – flet i akordeon”

8 lipca 2023
Justyna Czuryło i Jakub Stefaniak

Justyna Czuryło i Jakub Stefaniak

Justyna Czuryło i Jakub Stefaniak

Sobota, 8 lipca 2023, godz. 17:00

Kaplica Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Czuryło & Stefaniak duo

 

JUSTYNA CZURYŁO – flet

JAKUB STEFANIAK – akordeon

 

W programie koncertu transkrypcje znanych dzieł muzyki klasycznej na flet i akordeon. Utwory kompozytorów takich jak Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach, Bela Bartok, Vittorio Monti.

Czuryło & Stefaniak duo powstało we wrześniu 2021 roku. Wspólne koncertowanie zapoczątkowali jako członkowie Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo. Są absolwentami PSM I stopnia im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Naukę kontynuowali w OSM II stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie. Justyna Czuryło ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Gdańsku, a Jakub Stefaniak w Katowicach, aktualnie jest na drugim roku studiów doktoranckich na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie są pedagogami w szkołach muzycznych w Radzyniu Podlaskim i Lublinie, gdzie prowadzą klasę fletu i akordeonu.

Czuryło & Stefaniak Duo wystąpiło podczas Festiwalu Tempus Paschale Lublinie, na deskach Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie. Na zaproszenie Ambasady RP wykonali koncerty w Szwajcarii - w Bernie, Montreux i Herzogenbuchsee. Duet zdobył 1 nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym - World Open Music Competition w Belgradzie (Serbia).

 

Bilety dostępne tylko w kasie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i online https://bilety.muzeumzamoyskich.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=76009

Alert Systemowy