Fotografie Dzikiej Przyrody

10 lipca 2015
gallery_(1)

gallery_(1)

gallery_(1)

10 lipca 2015 roku o godz. 14.00 w naszym Muzeum odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody”.

Dokonali go Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Anna Fic-Lazor oraz organizator wystawy w Polsce, Jerzy Zegarliński z Agencji Zegart. Ekspozycja składa się z 70 najlepszych zdjęć, nagrodzonych w konkursach „Wildlife Photographer of the Year” w latach 2002–2014. Konkurs organizuje od roku 1965 BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie. Najlepsze prace tworzą „wędrowną” ekspozycję, którą oglądają miliony osób na całym świecie.

Wystawa fotograficzna została wzbogacona XIX-wieczną ikonografią i książkami o tematyce przyrodniczej pochodzącymi ze zbiorów Muzeum Zamoyskich.

Kolejnym kozłowieckim akcentem jest towarzysząca ekspozycji BBC wystawa „Pustelniki i amorki” autorstwa Magdy Niedziałek. Bohaterami ponad 30 zdjęć są ptaki, uwiecznianie w wielu zakątkach świata m.in. w okolicach Kozłówki.

Wstęp na wystawę jest płatny (3 zł normalny, 2 zł – 60+, 1 zł – ulgowy).

Przyrodniczej ekspozycji towarzyszą warsztaty fotograficzne. Inauguracyjne odbędą się w sobotę 18 lipca o godz. 10.00 w pałacowej Teatralni. Poprowadzi je Magda Niedziałek. Wezmą w nich udział młodzi podopieczni lubelskiego Caritasu.

Alert Systemowy