Autor: Beata Filipowicz

Atrakcyjny listopad

3 listopada 2022
Fotografia kolorowa. W przestrzeni bogato ozdobionej obrazami reprezentacyjnej klatki schodowej w pałacu Zamoyskich w Kozłówce, trzy młode kobiety ubrane w stylizowane na koniec XIX wieku suknie, wskazują dłońmi na to, co je otacza.

Dzień Otwartych Drzwi

Fotografia kolorowa. W przestrzeni bogato ozdobionej obrazami reprezentacyjnej klatki schodowej w pałacu Zamoyskich w Kozłówce, trzy młode kobiety ubrane w stylizowane na koniec XIX wieku suknie, wskazują dłońmi na to, co je otacza.

Dzień otwartych drzwi, dwa weekendy za pół ceny i tajemnicze zwiedzanie z duchami – listopad w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

W tym roku Muzeum Zamoyskich kończy 78 lat! Pałac w Kozłówce wraz z przyległymi oficynami i parkiem, 4 listopada 1944 r., decyzją Resortu Rolnictwa i Reform Rolnych Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego został przekazany Resortowi Kultury i Sztuki. Tak powstało pierwsze Narodowe Muzeum na ziemiach wyzwolonych spod okupacji hitlerowskiej.

W związku z tym w najbliższą niedzielę, 6 listopada, zapraszamy na 78 urodziny Muzeum! W tym szczególnym dniu pałac będzie można zwiedzać swobodnie, w towarzystwie dam i kawalerów w stylowych strojach, spędzając w pomieszczeniach więcej czasu. Bezpłatnie zobaczymy też Kaplicę, Powozownię i Galerię Sztuki Socrealizmu. Wszystkie ekspozycje zostaną udostępnione w godzinach od 10:00 do 15:00.

Kozłowieckie wnętrza, w promocyjnej cenie, będzie można obejrzeć również w późniejszym terminie. Muzeum włączyło się w akcję „Polska Zobacz Więcej – weekend za pół ceny” - kampanię przygotowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. W dniach 18–20 listopada oraz 25–27 listopada 2022 r. w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce będzie można otrzymać 50% rabatu na zakup karnetu normalnego obejmującego wszystkie ekspozycje (Pałac, Kaplica, Powozownia i Galeria Sztuki Socrealizmu).

Miłośnikom mocnych wrażeń polecamy „Zwiedzanie z duchami”. Intrygujący, wieczorny spacer po wnętrzach pałacu w Kozłówce stanie się pretekstem do zweryfikowania mrocznych legend, które krążą po okolicy od lat. W nastrojowych ciemnościach uczestnicy spaceru będą wypatrywać duchów, które opowiedzą swoje poruszające historie. To również wyjątkowa okazja do zobaczenia pałacowych wnętrz w nocnej perspektywie. Na „Zwiedzanie z duchami” zapraszamy wieczorem, 17 listopada.

O szczegółach wydarzeń będziemy informować na stronie
https://www.muzeumzamoyskich.pl/ oraz w mediach społecznościowych.

 

  1. Dzień Otwartych Drzwi
  2. Weekend za pół ceny
  3. Zwiedzanie z duchami

Alert Systemowy