Google+

 

Muzeum w sieci         Wirtualne zwiedzanie


 


 

ORGANIZATOR MUZEUM

Wszystkie odwiedziny: 5919169
Unikalne odwiedziny: 5720631


 

Zachęcamy do udziału w konkursie „Wiki Lubi Zabytki 2013”

Od 1 do 30 września można nadsyłać fotografie do konkursu „Wiki Lubi Zabytki”. Jest on częścią europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments a organizuje go Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Konkurs odbywa się od trzech lat, a zapoczątkowali go internauci z Holandii.  W ubiegłym roku o laury ubiegało się 15 tysięcy osób z całego świata. Polskę reprezentowało blisko 700 uczestników, którzy zgłosili ponad 51 tysięcy zdjęć.

Celem konkursu jest stworzenie foto-bazy wszystkich obiektów, posiadających status zabytku nieruchomego oraz wpisanych do wykazów Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

Na stronie wikizabytki.pl  można znaleźć listę zabytków z całej Polski. Wystarczy wybrać interesujące miejsca, obiekty, sfotografować je, a we wrześniu załadować na stronie wikizabytki.pl. Udostępniając zdjęcia zabytków w Wikimedia Commons, uczestnicy konkursu dają szansę na zilustrowanie dotyczących ich haseł w Wikipedii. Dodatkowo, dla autorów trzech najlepszych fotografii organizatorzy przewidzieli nagrody finansowe.

Szczegóły konkursu można znaleźć na: wikizabytki.pl. Umieszczono tu również spis potencjalnych „modeli” oraz mapę ulokowania zabytków, wartych sfotografowania. Nieskromnie dodajmy, że figuruje na niej już Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.