Google+

 

Muzeum w sieci         Wirtualne zwiedzanie


 


 

ORGANIZATOR MUZEUM

Wszystkie odwiedziny: 5558900
Unikalne odwiedziny: 5367037

Spotkanie z historią

7 kwietnia w naszym muzeum odbyła się inauguracja niezwykłego cyklu pod nazwą „Spotkania z historią”. Gośćmi pierwszego wydarzenia byli: wybitny historyk profesor Andrzej Paczkowski, który przedstawił wykład pod tytułem „Jak powstała II Rzeczpospolita?”, oraz profesor Krystyna Rowecka-Trzebicka, która wygłosiła wykład „Udział Stefana Grota Roweckiego w walce o niepodległość”. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W Teatralni pojawiło się ponad 80 osób, w tym bardzo duża grupa młodzieży z Biłgoraja i okolicznych szkół.

Po wykładach zaproszonych gości odbyła się dyskusja, która, gdyby nie jej moderowanie przez redaktor Czesławę Borowik, trwałaby zapewnie wiele godzin. Pytania słuchaczy przepełnione były niezwykłym zainteresowaniem, a odpowiedzi profesorów – wiedzą, emocjami i, tak jak w przypadku Pani Krystyny Roweckiej-Trzebickej, wspomnieniami o bohaterskim stryju.

Po prelekcjach wspólnym rozmowom i zdjęciom nie było końca, co niezwykle nas cieszy i daje motywację do częstszej organizacji tego typu spotkań.

Dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia Panu Karolowi Ługowskiemu Wójtowi Gminy Kamionka, Pani Ewie Kozdraj oraz Pani Małgorzacie Balasińskiej.

Relacja z imprezy w formie reportażu pojawi się niedługo na antenach Polskiego Radia.