1 czerwca 2019

Z okazji Dnia Dziecka dzieci i młodzież zaprosiliśmy na bezpłatne zwiedzanie Muzeum oraz wydarzenie promujące ruch na świeżym powietrzu i zdrowy styl życia. 1 czerwca w Kozłówce można było można zobaczyć pokazy gimnastyczne oraz wziąć udział w grach i zabawach sportowych, animacjach i zajęciach plastycznych oraz zagrać w pałacowe gry planszowe.

Dodatkowo dla najmłodszych dzieci (3–10 lat) zorganizowane było specjalne zwiedzanie pałacu (o godzinie 11:00, 12:00 i 14.30 wymagana rezerwacja)* podczas którego dzieci w koronach na głowie przeobrażały się w mieszkańców pałacu i pod okiem przewodniczki w stroju z epoki zwiedzały wnętrza pałacowe.

„Sportowa Kozłówka” jest nawiązaniem do tradycji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, którego prezesem był Adam Zamoyski, II ordynat kozłowiecki. Powstanie organizacji poprzedzone było wcześniejszą kilkuletnią działalnością Klubu Sportowego „Kozłówka”, w którą mocno zaangażowani zostali dwaj synowie Adama: Leszek i Michał oraz żona Leszka Jadwiga. Za sprawą prezesa Adama Zamoyskiego, jego osobistych ambicji i podejmowanych działań, Kozłówka stała się ogólnopolską areną dla rozwoju powszechnej kultury fizycznej i miejscem kształtowania ludzkich charakterów i postaw społecznych, zgodnie z mottem organizacji „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Dzień Dziecka Sportowa Kozłówka – 1 czerwca w godzinach 11:00 – 15:00

Wstęp bezpłatny na wszystkie ekspozycje dla dzieci do 18 roku życia (wymagana rezerwacja mailowa, telefoniczna lub w kasie Muzeum).

*Zwiedzanie pałacu dla najmłodszych o godz., 11:00, 12:00 i 14.30, wymagana rezerwacja: rezerwacja@muzeumzamoyskich.pl lub telefonicznie 81 852 83 10.


Atrakcje*:
 

* Program uzależniony od warunków pogodowych.