Google+

 

Muzeum w sieci         Wirtualne zwiedzanie


 


 

ORGANIZATOR MUZEUM

Wszystkie odwiedziny: 5865465
Unikalne odwiedziny: 5668288

Imieniny Róży i Anieli

Aniela z Potockich Zamoyska była żoną pierwszego ordynata na Kozłówce, Konstantego. Nie doczekała się własnych dzieci, ale troskliwą opieką otoczyła dwie osierocone siostrzenice swojego męża.
Imię Róży było bardzo popularne w rodzinie Zamoyskich. Często przechodziło z matki na córkę, z babki na wnuczkę. Tak nazywała się również matka drugiego ordynata na Kozłówce, Adama Zamoyskiego, Róża z Potockich, żona Stanisława Zamoyskiego. Stanisław i Róża mieszkali w Podzamczu, a ich związek był bardzo szczęśliwy, o czym najlepiej świadczy czternaścioro dzieci, które im się urodziły.
Tradycją Muzeum Zamoyskich w Kozłówce stało się celebrowanie pamięci o tych dwóch wspaniałych kobietach z rodu Zamoyskich. Były to kobiety dobre i łagodne, cenione i kochane przez rodzinę, przyjaciół oraz służbę i pracowników majątku. Miłością darzyły wszystko, co piękne i dobre – dzieci, kwiaty i sztukę.
W dniach 7 i 8 lipca w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce świętujemy Imieniny Anieli i Imieniny Róży. Z tej okazji Dział Edukacji zaprasza na specjalne warsztaty plastyczne. W sobotę będzie można nauczyć się i własnoręcznie wykonać piękny wachlarz, a w niedzielę odbędą się pokazy i wspólne wykonywanie bibułkowych róż. Dodatkową atrakcją będą puzzle, kolorowanki, petanka, a dla aktywnych uczestników – niespodzianki. Warsztaty, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, rozpoczniemy o godz. 12.00 i o godz. 14.00 przy budynku Teatralni.