Muzeum w sieci         Wirtualne zwiedzanie

Wszystkie odwiedziny: 5689361
Unikalne odwiedziny: 5494837

Wystawa „Cień czasu"

Wystawa „Cień czasu” przygotowana w wyniku badań nad zegarem słonecznym, stojącym na dziedzińcu pałacowym w Kozłówce, ma przybliżyć zwiedzającym historię oraz różnorodność tych najstarszych przyrządów pomiaru czasu. Istotną częścią wystawy będzie ukazanie zegarów znajdujących się na terenie Lubelszczyzny, a zwłaszcza tych związanych z osobami astronoma Jana Baranowskiego i jego brata, biskupa lubelskiego Walentego Baranowskiego oraz ich związkom z właścicielem Kozłówki, Konstantym Zamoyskim. Zaprezentowane zostaną również różnego rodzaju słoneczne zegary przenośne, a także przyrządy służące do ich wykreślania.

Wystawa będzie czynna od 27 kwietnia do 30 września 2018 r. w Teatralni, w sali na piętrze.

W dniu otwarcia odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Zegary słoneczne Jana Baranowskiego”. Program konferencji do pobrania tutaj

Patronat honorowy nad projektem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Partner wydarzenia

Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków