Google+

 

Muzeum w sieci         Wirtualne zwiedzanie


 


 

ORGANIZATOR MUZEUM

Wszystkie odwiedziny: 5386980
Unikalne odwiedziny: 5199493

Ambasadorzy Wschodu wybrani

2 grudnia na uroczystej gali organizowanej w Janowie Podlaskim przez magazyn „Kraina Bugu” uhonorowano osoby, instytucje, firmy, które promują wschodnie pogranicze. Jednym z laureatów jest nasze Muzeum.

Statuetki Ambasadora Wschodu przyznawane są w kategoriach: samorząd, biznes, projekt i turystyka. Każdy z podmiotów ma promować region wschodni. W tym roku w kategorii „turystyka” kapituła doceniła Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wśród nominowanych znalazły się instytucje z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego, co tym bardziej podkreśla rangę tej nagrody. Kapituła konkursu oceniała wyjątkowość nominowanych, ale też ich rozpoznawalność – w kraju i poza jego granicami.

W kategorii "biznes" statuetka powędrowała do rąk przedstawiciela bialskiej firmy odzieżowej, która w swoich projektach inspiruje się podlaskimi krajobrazami. Oprócz firm i turystycznych obiektów wyróżniono także samorząd miasta Supraśl i Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu otrzymała pisarka Barbara Wachowicz.

Gali Ambasadorów patronowali marszałkowie województwa lubelskiego i mazowieckiego.