Google+

 

Muzeum w sieci         Wirtualne zwiedzanie


 


 

ORGANIZATOR MUZEUM

Wszystkie odwiedziny: 5865398
Unikalne odwiedziny: 5668221

O konserwacji w Warszawie i Kozłówce

W piątek (24 kwietnia) w Warszawie rozpoczyna się sesja naukowa w ramach „Spotkań Konserwatorskich”. Wśród prelegentów jest m. in. główny konserwator Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Anna Fic-Lazor. Wykładom towarzyszy wystawa konserwatorska w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT (w Pałacu Kultury i Nauki).

Nasze Muzeum jest specjalnym gościem „Spotkań”. Do stolicy zawieźliśmy ekspozycję ponad 30 plansz prezentujących historię naszej placówki, a także dokumentację prowadzonych tu prac konserwatorskich. Dotyczą one remontów budynków, rewitalizacji pałacowego parku oraz renowacji wybranych muzealiów. Przywołane zostały prace konserwatorskie przy obrazach, rzeźbach, meblach i przedmiotach nietypowych, m.in. strusim jaju z oryginalną dekoracją oraz srebrnych, miniaturowych zabawkach. Te realizacje zostały przeprowadzone przez konserwatorów z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz adeptów konserwatorstwa z zaprzyjaźnionych z Muzeum uczelni (Toruń, Warszawa). Na zdjęciach można ponadto podejrzeć, jak przechowywane są muzealne zbiory i jak odbywają się lekcje poświęcone konserwacji, zabezpieczaniu i transportowaniu muzealiów.

Wystawa w Muzeum Techniki w Warszawie jest czynna do 12 maja.

Konserwacji kozłowieckich muzealiów dotyczy również wystawa w galerii „Z ogrodu” Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Prezentuje bogaty materiał ikonograficzny, narzędzia konserwatorskie oraz niektóre obiekty muzealne przed lub w trakcie konserwacji. Wstęp na tę wystawę jest wolny.