„Sportowa Kozłówka” – plan imprezy

 

19 sierpnia, w godz.11.00-16.00 organizujemy pierwszą w ponad 70-letniej historii muzeum imprezę o nazwie „Sportowa Kozłówka”. Będzie to rodzinny piknik, który ma na celu przypomnieć opinii publicznej o sportowej tradycji Kozłówki.

To tutaj w 1924 roku z inicjatywy Adama Zamoyskiego, II ordynata kozłowieckiego a jednocześnie wieloletniego prezesa (1924–1936) Związku Towarzystw Gimnastycznych, zostało założone kozłowieckie gniazdo „Sokoła”. Jego powstanie poprzedzone było wcześniejszą kilkuletnią działalnością Klubu Sportowego „Kozłówka”, w którą mocno zaangażowani zostali dwaj synowie Adama: Leszek oraz Michał. Za sprawą prezesa Adama Zamoyskiego, jego osobistych ambicji i podejmowanych działań, Kozłówka stała się ogólnopolską areną dla rozwoju powszechnej kultury fizycznej i miejscem kształtowania ludzkich charakterów i postaw społecznych, zgodnie z powiedzeniem
„w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Będzie można spotkać przedstawicieli różnych dyscyplin i wraz z nimi pograć m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, bule, futbol amerykański, baseball, Lacrosse. Nie zabraknie także pokazów tanecznych, zmagań drużynowych, gier i zabaw dla najmłodszych, konkursów i wielu niespodzianek. Dzięki naszym partnerom, żaden z uczestników nie wyjdzie z pikniku z pustymi rękami.

Celem imprezy jest: rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci * kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz pozytywnych cech charakteru * wdrażanie do czynnego wypoczynku oraz do współdziałania i współpracy w grupie * integracja dzieci z różnych środowisk * promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku oraz zasad fair-play, szacunku i tolerancji.

Imprezę wspierają:
Zarząd Województwa Lubelskiego (www.lubelskie.pl), Ministerstwo Sportu i Turystyki (www.msit.gov.pl), Stowarzyszenie Sąsiedzi (sasiedzi.org.pl), OSM Krasnystaw (www.krasnystaw.eu), Hurtownia Wodzianka (www.wodzianka.pl), Szkoła Podstawowa z Samoklęsk (www.spsamokleski.pl), Klinika Ortomix (ortomix.lublin.pl).

                                                                                             

Plan imprezy:

11.00 - start imprezy,

11.30 - nauka zumby (Anna Knefel),

12.00 - futbol amerykański (Tytani Lublin),

13.00 - wielki mecz siatkówki: Pracownicy Muzeum Zamoyskich vs. Turyści,

13.40 - lacrosse (Ułani Lublin Lacrosse Club),

14.30 - baseball (Ravens Lublin Baseball Club),

15.10 - pokaz tańców latynoskich (Szkoła Tańca „Sukces” z Lublina),

16.00 - zakończenie imprezy

W programie także:

- dostępne boiska do gry w siatkówkę, petankę (bule) oraz w piłkę nożną pod okiem specjalistów z Socatots Lublin i Brazilian Soccer Schools Lublin,

- skok przez kozła,

- konkurs rzutu piłką lekarską,

- darmowe dmuchańce,

- gry i zabawy dla dzieci pod okiem animatorów,

- Mały Człowiek - Wielki Kibic - uczymy się kibicować z klasą,

- upominki dla KAŻDEGO, kto weźmie udział w aktywnościach fizycznych,

- darmowy poczęstunek dla KAŻDEGO aktywnego uczestnika,

- strefa gastronomiczna z kuchnią polową, lemon bike i barbecue!

- muzyka, taniec i śpiew!

 

19 sierpnia stolicą polskiego sportu będzie Kozłówka!