Google+

 

Muzeum w sieci         Wirtualne zwiedzanie


 


 

ORGANIZATOR MUZEUM

Wszystkie odwiedziny: 4077353
Unikalne odwiedziny: 3918505

Kalendarium


Kwiecień


22 kwietnia, Dzień Wolnej Sztuki 2017 – „Ej, przeleciał ptaszek”. Obiekty na ekspozycji z motywem ptasim będą motywem przewodnim tegorocznej akcji.

 


Maj

1 maja, Strażacka Majówka, Manewry Kulinarne, II Ogólnopolski Zjazd Akordeonistów – pokazy możliwości bojowych strażaków, prezentacje wozów strażackich, festiwal kuchni polowych oraz występy najlepszych akordeonistów w Polsce. Nawiązanie do tradycji strażackich Michała Zamoyskiego, twórcy kozłowieckiej Sekcji Straży Ogniowej.

18 maja, Międzynarodowy Dzień Muzeów – otwarcie wystawy „Magia uranowego szkła” z prywatnej kolekcji JE Ambasadora Republiki Peru w Polsce, Alberto Salas Barahona – Szkło uranowe osnute jest aurą tajemniczości ze względu na użyte do jego produkcji związki chemiczne, a jego historia sięga prawie 2000 lat. Niemal 100 niezwykłych  elementów zostanie zaprezentowanych w pałacowej Jadalni.


20 maja, Noc Muzeów – bezpłatne zwiedzanie pałacowej ekspozycji w towarzystwie dam w strojach z epoki oraz wiele innych atrakcji. 


Czerwiec

1 czerwca, Dzień Dziecka – promocyjne ceny, gry i zabawy dla dzieci.

 

 


9 czerwca, otwarcie wystawy „Chwal ćwik! Żywa tradycja sokolnictwa” – przypomnienie o sokolnictwie, jako żywej polskiej tradycji, w tym o rytuale prestiżowych polowań z ptakami drapieżnymi i użytkowej roli sokołów.10 czerwca, Konferencja „Intelektualia Myśliwskie” – dyskusje, referaty nawiązujące do sokolnictwa, myślistwa oraz ich motywów w literaturze i sztuce. Poruszymy m.in. aspekt historyczny i etykę sokolnictwa, tematykę broni białej w myślistwie oraz porozmawiamy o polowaniach na Syberii.24 czerwca, Walny Zjazd Klubów Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego – kluby zostały utworzone w celu integracji osób zainteresowanych gromadzeniem, zabezpieczaniem i propagowaniem wszystkich przejawów kultury łowieckiej. Kluby inicjują i popularyzują wszelkie formy i dziedziny kolekcjonerstwa z zakresu szeroko pojętego łowiectwa i ochrony środowiska.


25 czerwca, Dni Kultury Łowieckiej – w programie znajdą się m.in.: wyjątkowa Msza święta hubertowska w oprawie muzyki łowieckiej, pokaz psów ras myśliwskich, a także pokaz ptaków łowczych. Poza tym każdy będzie mógł skosztować potraw kuchni myśliwskiej, takich jak grochówka z dodatkiem dziczyzny, bigos i gulasz myśliwski.
 


Lipiec

7 lipca, otwarcie wystawy „Pejzaż z Wisłą w tle” – wystawa prezentująca XX-wieczne polskie malarstwo, rysunek i grafikę, którego głównym tematem jest rodzimy krajobraz oraz Wisła – Królowa Polskich Rzek. Nasza wystawa wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Rzeki Wisły, ustanowione przez polski sejm uchwałą z 22 czerwca 2016 roku.


Imieniny Róży i Anieli – tradycją Muzeum w Kozłówce stało się celebrowanie pamięci o dwóch wspaniałych kobietach z rodu Zamoyskich – Anieli i Róży. Miłością darzyły wszystko, co piękne i dobre – dzieci, kwiaty, sztukę. Właśnie w tych aspektach przywołamy o nich pamięć.

Sierpień
 

Sportowa Kozłówka – zajęcia sportowe, zabawy z piłką, spotkania z zawodowymi sportowcami, prelekcje na temat zdrowego trybu życia również w nawiązaniu do Gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, w którym działali Zamoyscy.5 sierpnia, „Sacrum Miejsca”wystawa fotografii Leszka Mądzika w plenerze ogrodów pałacowych. Sam Leszek Mądzik tak wypowiada się o tej wyjątkowej wystawie: Dotknięcie sacrum w sztuce najpełniej ujawnia się w miejscach na to przeznaczonych. Ekspresja ujęć biblijnych wizerunków Chrystusa mająca często teatralną dramaturgię, mówi o sile przeżycia w spotkaniu z SACRUM.

Wrzesień

 

2 września, Narodowe Czytanie – tradycyjnie Muzeum odpowiada na tegoroczny apel Prezydenta RP i czyta oraz pokazuje „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

3-10 września, Festiwal Land Art, połączony z akcją 9-10 września Europejskie Dni Dziedzictwa (tym roku pod hasłem„Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”) – Przez tydzień artyści z całej Europy będą intensywnie pracować nad realizacjami, do których tworzenia użyją tylko materiałów pochodzących ze środowiska naturalnego - drewniane bale, korzenie, gałązki wikliny, rozmaite kamienie, ścinki kory, gont.II Ogólnopolski Turniej Wewnętrznych Służb Ochrony o puchar Dyrektora Muzeum Zamoyskich „Obudź W SObie Zwycięzcę”. Do zadań uczestników należeć będzie test z wiedzy z ustawy o ochronie osób i mienia oraz pokonanie gry terenowej, wymagającej dużo sprytu i kondycji.


Październik

 

Zwiedzanie z Duchami – nocne zwiedzanie pałacu i spotkanie z duchem Marii z Granowskich Zamoyskiej, która zmarła 12 czerwca 1846 roku, przeżywszy 72 lata. Przyczyna jej śmierci nie jest w zupełności znana i przez lata owiała się dramatyczną legendą, który przybliżymy w trakcie zwiedzania.

Listopad

 

5 listopada, Dzień Otwartych Drzwi – bezpłatne zwiedzanie pałacowej ekspozycji w towarzystwie dam w strojach z epoki. Dodatkowe atrakcje na dziedzińcu muzeum.

 Grudzień

3 grudnia, „Karma Wraca II” – bezpłatne zwiedzanie pałacu za dary dla czworonogów ze schronisk.

3 grudnia, Zakończenie sezonu turystycznego.